Haber

Sinan Ogan bir şartla seçime destek verecek: Cumhurbaşkanı yardımcısı olabilecekken neden bakan olayım?

Türkiye, 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine kilitlendi. Bir yanda yüzde 49,5 oy alan Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan, diğer yanda yüzde 44,8 oy alan Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu var. . Yine de birinci sınıf seçimlerde yüzde 5’in üzerinde oy alan ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan’ın ikinci turda hangi adayı destekleyeceği merak konusu oldu.

“NEDEN BAKAN OLUYORSUNUZ?”

Yarın Kılıçdaroğlu ile görüşecek olan Oğan, The New York Times’a yaptığı açıklamada dikkat çekici ifadeler kullandı. Hafta boyunca değerli siyasi isimlerin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makamının arandığını belirten Oğan, hangi adayı destekleyeceklerini açıklamayı reddetti. Ancak belli bir adayı desteklemesi karşılığında yönetimden üst düzey görev talep edeceğini söyleyen Oğan, “Cumhurbaşkanı yardımcısı olabilecekken neden bakan olayım?” söz konusu.

KARAR YARIN AÇIKLANACAK

Ogan, destek açıklamasını Perşembe günü yapmayı planladığını ve taraftarlarının yüzde 70’inin bu öneriye uyacağını söyledi. terörle bağlantılı olduğunu düşündüğü hiçbir siyasi partinin hükümette rolü yok.

ELEŞTİRİLEN LİDERLER

Ayrıca ATA İttifakı başkan adayı Oğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çalışma ahlakını takdir ettiğini ancak kararlarını alırken başkalarına doğru dürüst danışmadığını eleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun daha az çalışkan olduğunu, ancak başkalarının görüşlerini geniş ölçüde dikkate aldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu