Haber

KASKİ’den Kahramanmaraş konteyner kentine geçiş

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen ve birçok ili etkisi altına alan depremin ülke yaralarını sarmaya çalışıyor. Türkiye’deki tüm kurum ve kuruluşlar bölgede çalışmalarını sürdürürken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi de Kahramanmaraş merkez ve ilçelerinde ilgili birimleriyle seferberliğini sürdürüyor.

Yaşanan depremin ardından kısa bir süre sonra Kahramanmaraş’a ulaşan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (KASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, altyapıyı revize ederek kullanılabilir hale getirmeye çalışıyor. Mevcut sınırları tamamen revize eden KASKİ, kurulan konteyner kentlerde su ve kanalizasyon hattı temaslarını gerçekleştiriyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ilk günden itibaren tüm birimlerle bölgede geniş çaplı bir çalışma yürütüldüğünü belirterek, KASKİ’nin yürüttüğü çalışmalarla altyapının büyük ölçüde işlevine kavuştuğunu kaydetti.

Önder Büyükkılıç, KASKİ gruplarının gece gündüz demeden altyapıyı eski haline getirmek için çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekiplerimiz ile koordineli bir şekilde çalışarak, bozulan altyapının en kısa sürede onarılması için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Hem içme suyuna ulaşımı sağlamak hem de atık su limitlerini devreye sokmak için insanüstü bir çaba sarf edildi. Öte yandan AFAD tarafından vatandaşlarımızın tuvalet ve banyo ihtiyaçlarının karşılanması için kurulan konteynerlere de bölgede hizmet veren gruplarımız tarafından temiz su ve kanalizasyon temasları yapılıyor. Bu kapsamda bugüne kadar çeşitli yerlerdeki konteynerlerin temasları yapıldı. Katılan herkesi tebrik ederim. Dayanağımızın kalıcı olmasını temenni ediyorum” dedi.

taslicayhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu